Mihrî'yi Kim izler?

12 Aralık 2011

Gelin ve Damat Kadehlerim-Bardaklarım

   Düğünümde öyle herhangi bir bardaktan su veya meşrubat içer mi Mihri hiç??? Yok canım...! :)) İlla ona özel olacak, illa süslü püslü birşey olacak ya... Ona da giriştik bakalım... Gelin ve Damat kostümüne bürüdüm kadeh ve bardaklarımı. Hem güzel bir hatıra da kalır dedim, gerçekten öyle oldu! Vitrinimin en güzel yerinde duruyorlar ve çok şık oldular.

   2 adet kadeh ve 2 adet bardak süslendi düğünümüz için. Biri gelin, biri damat olacaktı tabii!
   Gelin için biraz dantel kurdela, biraz krem renginde canm tül, biraz ince kurdela, biraz şerit halinde swarowski taş, biraz büyükçe taşlar ve bardaklarımız. Kadeh ve bardak için aynı işlemler uygulandı. Beline baplar gibi dantel kurdela etrafına sarıldı ve sıcak silikon ile ön tarafı olacak yerden yapıştırıldı. Silikonlu yeri kapatmak için bir parça krem renginde cam tül kesildi, iki kat yapıldı, üst kısmı büzüştürülerek dantel kurdelanın üstüne yapıştırıldı ve böylece duvak oluşturuldu. Taç görevini görecek şekilde büyükçe taşlar şerit halinde duvağın üstüne yapıştırıldı ve aralarına ince kurdelalar sarkıtıldı. En son kadehin ayak ucuna (tabanına yakın) şerit swarowski taşlar birkaç sıra oluşturacak şekilde ayağın etrafına sarıldı ve yine silikon ile sabitlendi.
   Damat için biraz beyaz tül, siyah kalın ve ince saten kurdela, biraz kalın krem kurdela ve birkaç tane büyük boy cam boncuk. Beyaz tül şerit halinde kesilir, uzunlamasına iki kat yapılır ve bardağın-kadehin beline sarılır (gömlek görüntüsü vermek için :)), tülün uçları sıcak silikon ile bardağa sabitlenir. Yapışkanlı yeri kapatmak için krem kalın kurdela iki kat yapılır ve yelek görevini yapacak şekilde dikey olarak bardağa yapıştırılır. Kalın siyah kurdela ile fiyon yani papyon hazırlanır. Önce beyaz tülün üst kısmından başlayarak yine bardağın belini saracak şekilde siyah kalın kurdela sarılır. birleştirilen yere ise fiyonk silikon ile yapıştırılır. son olarak düğmeleri oluşturmak için silikon yardımıyla birkaç tane cam boncuk yapıştırılır ve damat kadeh ve bardakları da hazırdır.


Kadehlerimizin düğün sırasında masamızda duruşları... Çok şık değiller mi??? :)

5 yorum:

 1. çok beğendim süper olmuşlar yaa :) çok güzel bir fikir... fikrine ve eline sağlık....

  YanıtlaSil
 2. beğenmene çok sevindim.. değerli yorumun için çok teşekkür ederim.. :))

  YanıtlaSil
 3. çok şık olmuşlar.ellerinize sağlık...

  YanıtlaSil
 4. teşekkürler sevgili alanay... :))

  YanıtlaSil

değerli yorumlarınız için teşekkürler... Sevgi ve saygılar MihriPeri